Uzavřený gril BREGO - NELZE OBJEDNAT

Zobrazit více

V ceně je zahrnut

  • teploměr
  • zadní topeniště

Popis produktu

Tento typ grilu je určen ke grilování drůbeže, ryb, kusů masa nebo celého selete až do zatížení 30 kg v uzavřené grilovací komoře. U tohoto grilu není nutné postupné ořezávání masa.

Vybavení grilu:

  • Škrticí klapka tahu
  • Klapka směru žáru
  • Šuplík na popel a šuplík na přebytečný tuk

V praxi to znamená, že gril při používání nepoškodí trávník apod. Vhodným prvkem je osazení šamotových plátků zadní části grilu nad ohništěm, které chrání kovové části a zároveň i odráží akumulující teplo.

Předností tohoto grilu je zadní posuvné topeniště, takže tuk nekape do ohniště. Ke grilování lze použít dřevěné uhlí nebo drobné kousky dřeva.

Užitečným doplňkem je zabudovaný teploměr v grilovacím prostoru. Maximální teplota nesmí přesáhnout 150°C. Okamžité snížení teploty dosáhneme vytažením topeniště směrem dozadu. Tento úkon se provede i při ořezávání masa. Často však postačí snížit teplotu v grilovaní komoře otevřením škrticí klapky tahu (3 polohy).

Další předností tohoto grilu je velmi malá spotřeba dřeva při grilování. Doporučujeme použít tvrdé dřevo bez kůry z listnatých stromů.

Otočný systém lze osadit grilovacím rožněm na sele (nosnost asi 30 kg), rožněm na drůbež nebo univerzálním rožněm. Gril umožňuje i zavěšení masa (ryb) bez použití otočného rožně. Otočný systém pohání gril. motor o nosnosti 120 kg (2,5 ot./min) napájený bezpečným napětím 12V. Lze použít napájecí transformátor 220V/12V nebo akumulátor. Gril je vyroben z ocelového plechu a proti nežádoucím vlivům koroze ošetřen černou žáruvzdornou barvou.

Novinkou u tohoto grilu je výsuvný plochý grilovací rošt, který umožňuje tradiční grilování, ale s výhodou, že odkapávající šťáva z grilovaných potravin nekape do ohně, protože žár ohně přichází ze zadního svislého topeniště.

Mapa vzorkové prodejny  

Adresa prodejny
Lovčice 90, 503 61 Lovčice

PŘÍJEM OBJEDNÁVEK PRO SEZÓNU 2024 UKONČEN