Zahradní udírna - NELZE OBJEDNAT

Zobrazit více

Příslušenství zahrnuté v ceně

  • teploměr
  • 8x ocelový nebo dřevěný prut pro zavěšení masa

Popis produktu

Tato pečlivě zpracovaná udírna je vhodná k zahradnímu uzení. Je určena na uzení masa, ryb, drůbeže, sýrů apod.

Sestava udírny se skládá ze čtyř hlavních částí:

  • topeniště
  • kouřovodu
  • čtyř kovových noh
  • dřevěné komory ze smrkových palubek 16 mm silných.

Devěná komora je vybavena ve dvou patrech osmi ocelovými nebo dřevěnými pruty pro zavěšení masa. Kapacita udírny je 15 až 30 kg. Vlastní udírna je vybavena šuplíkem pro zachycení odkapávající šťávy a zvláštní clonou řešenou tak, aby se tato šťáva nedostala do kouřovodu a následně do topeniště. Komínek je vybaven škrticí klapkou tahu.

Teplotu lze sledovat vestavěným teploměrem. Je nutné si uvědomit, že krátké čidlo teploměru umístěné ve dveřích udírny, částečně zkreslí skutečnou teplotu směrem dolů. Snížení teploty dosáhnete zavřením klapky tahu v topeništi, případně otevřením dvířek udírny. Udírna a topeniště je odděleno kouřovodem standardního průměru 105 mm o délce 1 m (délku kouřovodu lze libovolně nastavovat). Tah hoření v topeništi lze regulovat klapkou. Ve spalovací komoře doporučujeme topit tvrdým dřevem listnatých stromů (dub, buk) bez kůry. 

Rozměr udicí komory: 130x50x55 cm

Mapa vzorkové prodejny  

Adresa prodejny
Lovčice 90, 503 61 Lovčice

Vážení zákazníci, po více než 25 letech jsme se rozhodli naši činnost ukončit a žádné další objednávky již nepřijímáme. Děkujeme za pochopení.