Zásady správného grilování

Grilování je jistá forma relaxace, která každého z nás svým způsobem uklidňuje. Jde o částečné souznění s přírodou, a právě proto bychom měli dbát na správné zásady při zakládání ohně. Nikdy nedopusťte, abyste hoření připravili pouze za pomoci sirek a kanystru s benzinem. Pokud nezakládáte oheň za pomoci běžných dřevěných třísek či čistého papíru, poté pokaždé používejte speciální tekuté podpalovače, které jsou určeny pro grilování. Nikdy nevkládejte maso na rožeň dříve, než podpalovač shoří. Toto pravidlo se týká obou dvou typů podpalovačů, tedy tekutých i tuhých.

Nejlepší doba pro vkládání masa na gril je v okamžiku, kdy zcela zmizí plameny a uhlíky jsou sytě rudé. V případě, že budete připravovat masa větších velikostí, které si vyžadují delší dobu na přípravu, nepokládejte je na gril ve chvíli, kdy je plně rozpálený. Způsobilo by to totiž situaci, kdy by se shora připálilo, a přesto vy uvnitř zůstalo zcela syrové.

Po skončení grilování je čas na čistění roštu, což není vždy úplně příjemná aktivita. Jak se vyhnout této námaze snadno a rychle? Poradíme vám. Jedná se sice o metodu časově více náročnou, nicméně snadnou a velice účinnou. Nejdříve je tedy nutné nechat gril zcela vychladnout a poté obalit do vlhkého novinového papíru. V tento okamžik je nejlepší nechat přes noc rošt roštem a vrátit se k aktivitě opět druhý den. To vše proto, aby nečistoty na roštu dostatečně změkly. Druhý den vše již jen jednoduše umyjte a rošt je čistý bez námahy a chemických přísad.

Rubriky

Další články z blogu

09. 03. 2017

Nejlepší dřevo na uzení

Vhodné palivo dodává uzenému masu jeho nezaměnitelné aroma možná ještě více, než to činí různé nálevy, láky a marinády z bylinek. Nejvíce se využívají ovocné dřeviny, krásně vonící a disponující také značnou tvrdostí, která je u pomalého uzení…

Číst celé
09. 03. 2017

Co (ne)grilovat?

Mnoho z nás si často kladou otázku, co na gril vlastně patří a co ne. Odpověď není zas tak složitá, jak se na první pohled možná zdá. Převážně záleží na chutích a kreativitě každého z nás, jelikož grilovat se dá téměř vše. Pomyslnou první příčku v…

Číst celé
Mapa vzorkové prodejny  
Zobrazit prodejnu na mapě

Adresa prodejny
Lovčice 90, 503 61 Lovčice

Máme vlastní vzorkovou prodejnu nejen zahradních krbů

Přijeďte nás po dohodě navštívit a podívat se na provedení našich výrobků - nic před vámi nebudeme skrývat, vše si můžete prohlédnout a na vše se nás zeptat.

Otevřeno po dohodě na telefonním čísle:  +420 776 586 650

Vzorková prodejna otevřena po telefonické dohodě předem.